4 měsíce a 4 lidi s duševní nemocí, kteří se chtějí posunout dál!

Od června do září sbíráme finance na jejich KROKY.

Denise kariéru asistentky v mateřské školce zkomplikovala ataka schizofrenie. Ráda by se k práci s dětmi vrátila, a protože je i nadšená jogínka, rozhodla se pořádat cvičení dětské jógy. Kurz, který z ní udělá lektorku jógy pro děti, vyjde na 10.800 Kč.

Vladimír vystudoval fakultu Architektury i přes všechny komplikace spojené s první atakou schizofrenie ve 3. ročníku. Práce architekta mu však při současném hendikepu přijde moc náročná a raději by se věnoval práci bytového designéra. Kurz, který ho tomu přiblíží, vyjde na 9.500 Kč.

Sandra a její kamarádky Bára, Alenka a Peťula mají hraniční poruchu osobnosti. A protože ví, jak může tato nemoc člověka vyčlenit, rozhodly se otevřít výtvarně-edukativní dílny pro lidi s HPO a jejich blízké. Cílem je i osvěta v této oblasti. Na rozjezd workshopů potřebují částku 19.370 Kč.

Alice se od roku 2014 potýká s panickými atakami a stavy, které zažívá, zachycuje na analogový fotoaparát. Její sen – realizovat vlastní výstavu – rozprášila poslední panická ataka, ze které se teď dává dohromady. Kromě uměleckého a psychohygienického významu výstavy je pro Alici důležité přispět vlastním příběhem k destigmatizaci lidí s duševní nemocí. Na realizaci výstavy potřebuje 15.000 Kč.

 

Více informací, příběhy a životní kroky z předchozích ročníků najdete ZDE

 

Letošní kampaň Udělej Krok je za námi. Vybrali jsme 51.820 Kč z cílových 54.670 Kč a můžeme tak podpořit všechny 4 účastníky (malý rozdíl doplní náš věrný sponzor firma Albi). Alice může zrealizovat výstavu, ve které fotograficky reflektuje stavy panických atak, které ji již nějaký čas provázejí. Sandra s kamarádkami plánuje otevřít umělecké dílny pro lidi s hraniční poruchou osobnosti, se kterou má osobní zkušenost. A Vladimír s Denisou nastoupili do kurzů, které mají změnit jejich životní směřování. Vystudovaný architekt Vladimír se chce zaměřit na bytový design a bývalá učitelka Denisa se chystá lektorovat kurzy dětské jógy. Tento rok mohli lidé, kromě zakoupení Smysluplné kávy, podpořit účastníky skrze portál Darujme.cz.