Smysluplná káva a Čistá duše = pomoz udělat KROK

Pomoz udělat životní krok dvěma slečnám, které mají schizofrenii a chtějí se v životě posunout dál.  Kup si SMYSL (ke kávě, čaji, nebo čemukoliv jinému).

Šárka a Klára mají společné minimálně dvě věci. Oběma přišla do cesty nemoc jménem schizofrenie a obě mají sen žít normální život. Každá na to jde z jiné strany, obě stojí před dalším životním krokem a Čistá duše  s Green Doors se rozhodly pomoci jim na tento „KROK“ získat finanční prostředky.

Šárka studuje poslední ročník bakalářského programu na Karlově univerzitě. Nedávno se jí však porouchal počítač, na kterém psala závěrečnou bakalářskou práci. K úspěšnému završení studia jí kromě  jejího nasazení chybí i 18.000 Kč, za které by si koupila nový computer a na něm práci sepsala. Šárka si slibuje, že se jí jako absolventce univerzity s bakalářským diplomem zvýší šance získat vysněné zaměstnání.

Klára ráda chodí na procházky a nejradši na ně chodí s někým jiným. A právě nyní se jí dostalo nabídky dělat lektorku chůze s trekingovými holemi pod organizací Bona. Finance na vybavení pro sebe i návštěvníky kurzu však musí sehnat  z jiných zdrojů. V případě, že se jí podaří získat 14.000 na nákup holí, už jí nic nebrání realizovat svůj sen a skloubit oblíbený pohyb s drobným výdělkem, který ji zase více pomůže usadit se v běžném životě.

Pomozte nám získat pro Šárku a Kláru 32.000 Kč, které potřebují. Kupte si Smysluplnou kávu nebo přispějte libovolnou částku přímo na účet organizace Green Doors: 4540389/0800 (do zprávy pro příjemce uveďte poznámku: Smysluplná káva – Krok). Cílem kampaně je také o této možnosti informovat další potencionální klienty projektu a veřejnosti ukázat, že někdy i malé částky peněz mohou dopomoci k důležitým věcem.

Schizofrenie je vážná nemoc, která vyděluje lidi, kteří jí onemocněli, z běžného života. Má však i to specifikum, že někdy i zdánlivě drobný krok, může nemocného člověka do běžného života vrátit zpět a on může žít dále kvalitní život mezi lidmi, které má rád.

Kampaň Udělej krok je společnou aktivitou organizace Green Doors a partnerského projektu Čistá duše. Ten vznikl v roce 2013 ve spolupráci s Antonínem Kokešem, majitelem Albi a Antonínova Pekařství. Cílem Čisté duše je pomoci lidem se schizofrenií prožít normální život a šířit osvětu v oblasti duševního zdraví. Green Doors je nestátní nezisková organizace, která pomáhá lidem s duševním onemocněním na cestě zpět do zaměstnání.

www.cistaduse.cz

www.greendoors.cz

 

Co o projektu napsali v médiích, najdete např. na http://strategie.e15.cz/nove-kampane/smysluplna-kava-smysluplna-kampan-1323396