Seznam všech novinek

Kampaň Udělej krok je úspěšně za námi, děkujeme.

Letošní kampaň Udělej Krok je za námi. Vybrali jsme 51.820 Kč z cílových 54.670 Kč a můžeme tak podpořit všechny 4 účastníky (malý rozdíl doplní náš věrný sponzor firma Albi). Alice může zrealizovat výstavu, ve které fotograficky reflektuje stavy panických atak, které ji již nějaký čas provázejí. Sandra s kamarádkami plánuje otevřít umělecké dílny pro lidi s hraniční poruchou osobnosti, se kterou má osobní zkušenost. A Vladimír s Denisou nastoupili do kurzů, které mají změnit jejich životní směřování. Vystudovaný architekt Vladimír se chce zaměřit na bytový design a bývalá učitelka Denisa se chystá lektorovat kurzy dětské jógy. Tento rok mohli lidé, kromě zakoupení Smysluplné kávy, podpořit účastníky skrze portál Darujme.cz.

Děkujeme za podporu.

V srpnu podpořte Sandru!

V srpnu vybíráme v rámci projektu Udělej krok na Sandru a její kamarádky, které chtějí rozjet dílny pro lidi s hraniční poruchou osobnosti. Více najdete na https://www.cistaduse.cz/index.php/portfolios/sandra/

Za podporu děkujeme.

V červenci vybíráme na životní krok Vladimíra.

Životní příběh Vladimíra a jeho plány do budoucnosti najdete zde: https://www.cistaduse.cz/index.php/portfolios/vladimir/

Každou kávou se smyslem pomáháte. Díky.

 

Nový ročník projektu Udělej krok je tu!!!

Začátkem června odstartoval další ročník projektu Udělej krok.

Tento rok kampaň poběží opět od června do září a pokusíme se vybrat mezi lidmi prostředky na životní KROKY Denisy, Vladimíra, Sandry a Alice.

Denise kariéru asistentky v mateřské školce zkomplikovala ataka schizofrenie. Ráda by se k práci s dětmi vrátila, a protože je i nadšená jogínka, rozhodla se pořádat cvičení dětské jógy. Kurz, který z ní udělá lektorku jógy pro děti, vyjde na 10.800 Kč.

Vladimír i přes všechny komplikace spojené s první atakou schizofrenie ve 3. ročníku vystudoval Fakultu architektury. Práce architekta mu však při současném hendikepu přijde moc náročná a raději by se věnoval práci bytového designéra. Kurz, který ho tomu přiblíží, vyjde na 9.500 Kč.

Sandra a její kamarádky Bára, Alenka a Peťula mají hraniční poruchu osobnosti. A protože ví, jak může tato nemoc člověka vyčlenit, rozhodly se otevřít výtvarně-edukativní dílny pro lidi s HPO a jejich blízké. Cílem je i osvěta v této oblasti. Na rozjezd workshopů potřebují částku 19.370 Kč.

Alica se od roku 2014 potýká s panickými atakami a stavy, které zažívá, zachycuje na analogový fotoaparát. Její sen – realizovat vlastní výstavu – rozprášila poslední panická ataka, ze které se teď dává dohromady. Kromě uměleckého a psychohygienického významu výstavy je pro Alici důležité přispět vlastním příběhem k destigmatizaci lidí s duševní nemocí. Na realizaci výstavy potřebuje 15.000 Kč.

 

Pomozte nám získat potřebných 54.670 Kč na realizaci jejich KROKŮ, které je posunou v životě dále:

»» kdykoliv do konce září si můžete zakoupit Smysluplnou kávu (15 Kč bude použito na KROKY) v provozovnách Green Doors: Klub V. Kolona, Mlsná kavka, Café Na půl cesty, dále v kavárnách: Café Jericho a Pisco café nebo v kterékoliv pobočce Antonínova pekařství. Více o Smysluplné kávě zde.

»» pošlete libovolnou částku přímo na účet Green Doors: 4540389/0800 (do zprávy pro příjemce uveďte poznámku: Smysluplná káva – Krok).

»» ve vybrané dny ve vybraných provozovnách si můžete za 30 Kč koupit SMYSLUPLNÝ PRECLÍK (celý výtěžek bude použit na realizaci KROKŮ).

První Smysluplný preclík, kterým můžete podpořit Denisu, Vladimíra, Sandru a Alice, si můžete koupit ve středu 5.6. v Antonínově pekařství v Laubové (U Jiřího z Poděbrad), v Cafe jericho a na Lodi Tajemství.

O aktuálním dění vás budeme informovat na našem Facebooku.

 

Pokud máte duševní onemocnění a před sebou životní KROK realizovatelný do 20.000 Kč, přihlašte se do dalšího ročníku kampaně zde.

 

Hostivice run 2019

Jako už tradičně jsme prodávali Smysluplnou kávu na akci Hostivice run, která se konala v neděli 19.5. Děkujeme firmě Böllhoff za zázemí.

SK i na Čarodějnicích v Café

Letos jsme poprvé prodávali Smysluplnou kávu i na stánku Green Doors při tradičním pálení Čarodějnic u Café Na půl cesty. Prodalo se krásných 91 káv :-). Zároveň jsme otestovali náš nový stánek, ze kterého máme velkou radost.

Úspěchy roku 2018!

Děkujeme všem za podporu. Green Doors

Projekt Udělej krok dokonce předčil svá očekávání, děkujeme!!!

Letošní projekt Udělej krok ve spolupráci s Čistou duší se překonal a to tím, že se podařilo vybrat neuvěřitelných 41 730 Kč, čímž může být krom čtyř uvedených příběhů podpořen ještě náhradník. Velmi si vážíme vaší podpory a ještě jednou za všechny děkujeme.

V září na Johnyho aneb poslední příběh.

Johny už dlouho sní o práci řezbáře, chtěl by pak své umění předávat dalším nemocným i zdravým lidem. Absolvování půlročního řezbářského kurzu a základní sada několika dlát ho vyjde na 10.500 Kč.

Více o jeho příběhu se dočtete na http://www.cistaduse.cz/index.php/portfolios/johny/

Johny tak zakončuje letošní projekt Udělej krok. Proto neváhejte a v září co nejvíce choďte na kávu (či cokoliv jiného) se Smyslem :-).

 

Bleší trh v Café Na půl cesty

V sobotu 1.9. se v Café Na půl cesty konal jak Bleší trh, jehož výtěžek šel na podporu projektu Udělej krok, tak prodej Smysluplného preclíku. I přes nepřízeň počasí se na projekt Udělej krok vybralo krásných 2060 Kč. Díky moc dobrovolnici Janě M. z DHL za prodej preclíků.